x

'Efsane Öğretmen' Vefat Etti

Galatasaray Lisesinin hayattaki en yaşlı hocası Dr. Yomtov Garti 96 yaşındaydı...

Devamını oku...

Velileri Kızdıran Anket

anket-velileri-kizdirdiBeykoz’da cinsellik ve çocuğun Kuran kursuna gidip gitmediğine dair sorular bulunan anketin öğrenciler eliyle evlere gönderilmesine bazı veliler tepki gösterdi.

Devamını oku...

Velilerden Sisteme Alternatif Okul

alternatif-okulAnne-babalar, çocuklarına istedikleri gibi bir anaokulu bulamayınca aradıkları okulu kendileri yarattı. 30 aile imece usulü çalıştı, ellerini cebine attı ve Küçük Kara Balık Çocuk Evi'ni kurdu.

Devamını oku...

'Emekliliği Gelmiş 100 Bin Öğretmen Ayrılsın'

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı, ''Emekliliği gelmiş 100 bin öğretmen emekli olsun, bunların yerine yeni öğretmenler alınsın'' dedi.

Devamını oku...

Okula Devamsızlık Tehlike Doğuruyor

İstanbul'daki liselerde yapılan araştırmaya göre, okullarından en az 7 gün kaçmış her 100 öğrenciden 10'unun hayatları boyunca en az bir kez esrar içtiği ortaya çıktı.

Devamını oku...

Öğrenciler ve Veliler İsyan Etti; Yasak Kalktı

İzmir'deki bir lisenin öğretmenler kurulundan çıkan "Kız öğrencilerin 2’nci dönem okula etek yerine pantolonla gelmesi" yönündeki kararına velilerden tepki geldi. Öğrenciler, "Okul yönetimi neredeyse okul dışında bile kıyafetimize karışıyor" diye isyan etti. Karar, sadece 5 gün geçerli oldu.

Devamını oku...

Şubat'ta Öğretmen Ataması Yok

ogretmen-atama-subat-2011Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), daha önce şubat ayı içinde atama yapılmayacağının duyurulduğunu, buna karşın öğretmen adayları üzerinde şubat ayında atama yapılacağı beklentisi yaratıldığını belirterek, eğitim öğretimin bütünlüğünün aksamaması için her yıl yaz döneminde tek atama yapılacağını bildirdi.

Devamını oku...

Köylülerden İmece Usulü Okul

İnegöl'de, 210 haneli Dipsizgöl köyü halkının, 1954 yılında yapılan mevcut binanın yetersiz olması nedeniyle kazma kürekle temelini attığı, diğer aşamalarını ihaleye çıkardıkları yeni okulun inşaatında son aşamaya gelindi.

Devamını oku...

Erzincan'da Okullar 2 Gün Tatil Edildi

kar-yagisi-tatilErzincan'da yoğun kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime 2 gün ara verildi. Dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar devam eden kar yağışı, kent merkezini beyaza bürüdü.

Devamını oku...

Tatile Çıkmak Yerine Okullarını Boyadılar

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bir ilköğretim okulunda görev yapan 3 öğretmen, yarı yıl tatilinde, tatile gitmek yerine okulda badana boya yaptı.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim

  • Bu yıl ikincisi düzenlenen Amerika’da Eğitim Fuarı, 16 Ocak 2018 Salı günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Güney Kampüsü’nde ABD’de eğitim almak isteyen öğrencilere ve velilerine kapılarını açtı.

  • Mezun Group Yönetim Kurulu Başkanı ve VR Masters CEO’su Ali C. Hantal, Bloomberg TV Çıkış Yolu programında Sami Altınkaya’nın konuğu oldu.

  • Okul ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

на сайте

у нас farm-pump-ua.com

подробно agroxy.com